درباره شرکت سامسونگ | تاریخچه و محصولات شرکت سامسونگ

0

شرکت سامسونگ با پیشرفت گسترده ای که در مدت فعالیتش داشته است اکنون جزو برترین تولید کنندگان در سراسر جهان است. پایه های اولیه سامسونگ در سال 1938 و توسط لی بیونگ چول گذاشته شد و اکنون این برند خوش نام با ریشه ی قوی اش فعالیت هایی را در سطح گسترده انجام خواهد داد. در سال 1950 این شرکت نوپا به تعداد کارمندانش افزود ؛ در این سال علاوه بر خرید و فروش برنج ، ماهی خشک و محصولات این چنین، به خدمات بیمه ای، خرده فروشی محصولات و تولید پارچه نیز روی آورد. 10 سال بعد نیز این فعالیت توسط آقای لی بیونگ چول گسترش یافت و روی آوردن به صنعت هایی همچون الکترونیک، کشتی سازی و ساختمان سازی سبب شد حوزه ی فعالیت این شرکت گسترده تر شود و محصولات با تنوع بالا و کیفیت عالی در این شرکت تولید شوند. سال 1980 برای سامسونگ سال با ارزشی بود زیرا در این سال توانست علاوه بر کره محصولاتش را در کشورهای دیگر نیز عرضه و به فروش برساند. سال 1987 پایه گذار و موسس سامسونگ، کشتی تازه به آب انداخته اش را تنها گذاشت. پس از مرگ این موسس خوش فکر پسرش Lee Kun-hee در جایگاه پدر نشست.

درباره سامسونگ

فلسفه ی نام سامسونگ

نام شرکت سامسونگ از دو کلمه سه و ستاره گرفته شد. عدد سه در فرهنگ کره نمادی از قدرت و بزرگی است همچنین ستاره در این فرهنگ نماید جاودانگی می باشد. اکون پس از فعالیت چند ساله ی سامسونگ، این برند به یکی از درخشان ترین ستاره های کهکشان علم و صنعت تبدیل شده است. شرکت کره ای سامسونگ دارای دفتر مرکزی در شهر سئول است و حوزه ی فعالیت آن به سرار کشورها کشیده شده است.

تاریخچه شرکت سامسونگ

حوزه فعالیت سامسونگ

شرکت سامسونگ تنوع بالایی را در ارائه خدمات و محصولات نشان می دهد. محصولات سامسونگ در سال های اخیر با کیفیت بالایی که دارند رضایت بالایی را در مصرف کنندگان ایجاد می کنند. گوشی های پرچمدار سامسونگ و میان رده های این برند کیفیت و کارایی عالی را به کاربران عرضه می کنند و سایر محصولات این برند نیز در کاربرد خودشان حرف برای گفتن دارند. شرکت سامسونگ در سه حوزه ی اصلی لوازم الکترونیکی مصرفی، فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه و کارافزارها فعالیت می کند و هر یک از این بخش ها محصولات و تولیدات مختلفی را ارائه خواهند داد.

شرکت سامسونگ الکترونیکس

بخش لوازم الکترونیکی مصرفی

بخش Samsung Electronics در شرکت سامسونگ لوازم الکترونیکی مصرفی را تولید کرده و ارائه می دهد. به گفته ی این بخش از سامسونگ ” رویا حد و مرز ندارد” و این بخش در تلاش است تا زندگی پربارتر و شادتر را برای کاربران ایجاد کند و جهت بازسازی فردا تلاش خواهد کرد. این بخش نیز با تقسیم به بخش های دیگر تولیدات خود را ارائه خواهد داد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

بخش تجاری نمایشگرها

تلویزیون ها سامسونگ یکی از برترین نمایشگرهای موجود هستند که با کیفیت عالی در به نمایش رد آوردن تصاویر و همچنین سبک طراحی Lifestyle TV سبکی جدید از زیبایی و کارایی را به کاربران ارائه خواهند داد. علاوه بر تلویزیون های معمولی با بهره گیری از نقاط کوانتومی، تلویزیون های QLED نیز از محصولات فوق العاده ی این بخش اند که بار دیگر کیفیت را در تلویزیون ها معنا کرده اند. کنترل تمامی لوازم مربوط به بخش صوتی تصویری با ریموت کنترل این تلویزیون از قابلیت های جذابی است که اخیراً به تلویزیون سامسونگ افزوده شده است و بخشی از سردرگمی های خانه را کاهش خواهد داد.

تلویزیون سامسونگ

بخش لوازم دیجیتال خانگی

محصولات خانگی دیجیتال از حوزه های فعالیت سامسونگ است که به دلیل نوآوری های فوق العاده ای که سامسونگ در آن ها انجام داده است، محصولاتی با کیفیت عالی و کارایی بالا در این بخش تولید خواهند شد که سهم بالایی در بازارهای جهانی دارند. محصولات شرکت سامسونگ علاوه بر کیفیت بالا دارای طراحی فوق العاده نیز می باشند. طراحی مبتکرانه در این بخش سبب تولید کولر گازی Wind- free ، ماشین لباسشویی AddWash و یخچال ساید بای ساید سامسونگ Family Hub شد است که هر کدام از این طراحی ها علاوه بر زیبایی در ظاهر محصولات کارایی بیشتری را در مدل های گنجانده اند.

بیشتر بخوانید:  سامسونگ در تلاش برای تصاحب 50 درصد از بازار تلویزیون های 8K در سال 2019

یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ

بخش تجاری تجهیزات پزشکی و سلامت

تلاش شرکت سامسونگ جهت موفقیت در بخش سلامت سبب شده است این برند بزرگ و پرآوازه، بخشی خاص را به این صنعت اختصاص دهد. در این بخش تجهیزاتی جهت تشخیص بیماری به ایجاد دسترسی بالاتر، دقت بیشتر و بهره وری عالی تر تولید می شوند تا تجربه ای جدید از مراقبت های پزشکی و بهداشتی را در اختیار پزشکان و بیماران قرار دهند. در این بخش توجه ویژه ای به سلامت جامعه می شود که همین امر سبب شده است تا با تولید محصولات عالی در رده های اول تولید کننده ی این محصولات قرار بگیرد.

بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه

محصولاتی که در این بخش نیز تولید می شوند با نوآوری و خلاقیت بالای شرکت سامسونگ جان می گیرند ودر بازارهای جهانی در رتبه های اول برترین و پرفروش ترین محصولات قرار خواهند گرفت. این حصولات در تمامی کشورها عرضه می شوند و می توان به جرات اعلام کرد در اکثر خانه های موبایل و یا اثری از تکنولوژی های تلفن همراه سامسونگ موجود است.

موبایل سامسونگ

بخش تجارت ارتباط همراه

هدف این بخش در تولید محصولات افزایش ارزش و راحتی مصرف کنندگان می باشد و با تمرکز بر نوآوری که در اثر نگاه به زندگی مردم خلق شده اند، این هدف در حد بالایی تحقق یافته است. سال 2016 با تولید تلفن های همراه با قابلیت های ویژه سامسونگ توانست جایگاهی مناسب را در این بخش به خود اختصاص دهد. حضور در عرصه های تولید گجت های پوشیدنی، لوازم جانبی و اینترنت اشیاء سبب شده است بخش تجارت ارتباط همراه به صورت گسترده تر و با موفقیت بالاتر در سطح بازار جهانی حضور داشته باشد. علاوه بر این قسمت ها توجه به سرمایه گذاری ، توسعه و تحقیق، محصولات نوآورانه و پیشرفته ای در این بخش تولید خواهند شد که خدمات هوش مصنوعی، خدمات همگرا، اینترنت اشیاء و خدماتی و تجاری B2B را تحت تاثیر مثبت این بخش قرار خواهد داد.

بخش تجارت شبکه ها

ورود به بحث نسل بعدی خدمات شبکه و اینترنت در شرکت سامسونگ جدی است و در بخش تجارت شبکه ها شدت گرفته است. در سال 2016 سرویس LTE به صورت سراسری و با نقطه ی شروع از هند شروع به کار کرد. شرکت سامسونگ با عرضه ی LTE-Advanced Pro در زمینه ی اینترنت شبکه ی 5G پیشتاز می باشد و زیر ساخت های این نسل از اینترنت در حال پایه گذاری در این شرکت هستند. نسل چهارم از اینترنت همراه در تلفن همراه سامسونگ استفاده شده است.

اینترنت همراه سامسونگ

بخش کارافزارها

بهره گیری از قابلیت های نوین و پیشرفته در این بخش نیز تضمین می کند که شما محصولاتی بی عیب را خواهید داشت و اجزای داخلی دستگاه های الکترونیکی به نحوی طراحی و تولید شده اند که عملکردی بالا و کیفیت عالی را به تولیدات تقدیم خواهند کرد.

بخش تجارت حافظه

شروع به کار این بخش از سال 1993 حضور در بازار نیمه رساناها را با پیشرفت های گسترده و چشمگیری همراه کرده است. در سال 2016 این محصولات تا حدی گسترش یافته اند که در زمینه های متنوع و کارایی های مجزا شاهد محصولات و قطعاتی از نیمه رساناها با کیفیت و کارایی بالا هستیم. حافظه های جانبی با حجم های مختلف و قابلیت های متنوع در شرکت سامسونگ این نتیجه را حاصل خواهد کرد که این برند در زمینه ی این تولیدات به درستی عمل کرده است و جایگاهی متناسب با زحمت و خلاقیتش در این بخش یافته است.

بیشتر بخوانید:  سامسونگ در تلاش برای تصاحب 50 درصد از بازار تلویزیون های 8K در سال 2019

محصولات سامسونگ

بخش تجارت LSI سیستم

تولید تراشه های پیشرفته با کارایی عالی به محصولاتی همچون تلفن همراه و سایر محصولاتی که این تراشه ها در آن ها مورد استفاده قرار گرفته اند، سبب پیشرفت در محصولات شده است. تجارت LSI با نوآوری ها و پیشرفت هایش رقابت را در تولید این تراشه ها گرم تر خواهد کرد. چشم انداز این مجموعه حسگرهای تصویری نسل بعدی، ارائه ی مودم های 5G ، IC های مدیریت قدرت، ایجاد قابلیت‌های اصلی طراحی در بخش‌های مختلف، PMIC و … می باشد. فعالیت بر روی این بخش ها این نتیجه را حاصل می کند که در همین سال این چشم اندازها تحقق خواهند یافت.

سرویس lsi سامسونگ

مروری بر تولیدات شرکت سامسونگ

در سال 1970 اولین تلویزیون سیاه و سفید سامسونگ تولید و روانه ی بازار شد. و سال بعد از آن نیز بخش تولید محصولات پتروشیمی به شرکت سامسونگ افزوده شد، این سبب تولید محصولات الکترونیکی با کیفیت بالا و رشد سریع فناوری ها و قابلیت ها شد.سال 1974 اولین ماشین لباسشویی و تلویزیون در شرکت سامسونگ تولید شدند. بخش تولید مایکروفر نیز از سال 1979 شروع به فعالیت کرد. سال 1980 فعالیت شرکت سامسونگ در زمینه ی تولید لوازم الکترونیکی گسترده تر شد و تلویزیون رنگی نیز از محصولات سامسونگ در همان سال بود.

توجه ویژه به بخش تولید تلویزیون سامسونگ سبب شد این شرکت در سال 1990 با پیشرفت ویژه ای در این قسمت مواجه شود و به فکر تولید محصولاتی با کیفیت بالاتر و کارایی مناسب تر شد، در این میان توجه به تولید تلویزیون های دیجیتال در صدر قرار گرفت. تولید چیپ های حافظه ای نیز در سامسونگ رواج پیدا کرد و در سال 1993 شرکت سامسونگ برای اولین بار چیپ های حافظه ای را تولید کرد؛ پیشرفت در چیپ های حافظه ای سامسونگ سبب شده است که برندهای خوش نامی از جمله شرکت اپل از این این چیپ ها در تولید موبایل و سایر لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار دهند. اولین تلویزیون دیجیتال ساموسنگ در سال 1998 تولید شد که به دلیل کیفیت بالایش مورد استقبال ویژه قرار گرفت.

شروع پا گذاری شرکت سامسونگ در زمینه ی تولید موبایل به سال 1995 برمی گردد. محصولاتی که بر خلاف سایر تولیدات سامسونگ از کیفیت چندان مطلوبی برخوردار نبودند، تا حدی که آقای کان هان لی مدیر وقت شرکت سامسونگ تمامی آن ها را به آتش کشید تا با کیفیت بالاتری تولید شوند. اولین تلویزیون دو تصویری سامسونگ در همین سال تولید شد که دارای سایز 33 اینچ بود. تولید انبوه DRAM با حجم 1 گیگابایت در سال 1996 شروع شد و سال بعد نیز این حافظه ها با 64 مگابایت حافظه به تولید انبوه رسیدند و روانه ی بازارهای جهانی شدند. حضور شرکت سامسونگ در سال 1997 به عنوان شریک المپیک زمستانی TOP از دیگر موفقیت های این شرکت به حساب می آید. اولین تلویزیون 30 اینچ TFT-LCD کامل جهان را ساخت.

اولین تلویزیون با صفحه نمایش کاملا تخت در سال 1998 توسط شرکت سامسونگ ساخته شد. در همین سال اولین DRAM با حافظه ی 128 مگابایت ساخته شد، همچنین اولین فلش مموری با حافظه ی 128 مگابایت در سامسونگ تولید شد. اولین مانیتور TFT-LCD با امکان پخش تصاویر سه بعدی برای اولین بار در سال 1999 تولید شد و به بازارهای جهانی راه یافت. در سال 2000 شرکت سامسونگ 100 میلیون تلویزیون رنگی به فروش رساند تا رکورد این بخش را به خود اختصاص دهد. در سال 2001 سامسونگ دست به تولید بازی های سایبری جهان World Cyber Games زد و در این کار را نیز مانند سایر فعالیت هایش به بهترین نحو انجام داد. سال بعد شرکت سامسونگ مقام اول را در زمینه ی تولید حافظه های NAND و مقام دوم در صنعت نیمه هادی ها را در جهان به خود اختصاص داد.

بیشتر بخوانید:  سامسونگ در تلاش برای تصاحب 50 درصد از بازار تلویزیون های 8K در سال 2019

بازی World Cyber Games

سال 2003 بیش از 10 میلیون موبایل مدل SGH-T100 توسط سامسونگ به فروش رسید تا رتبه ای مناسب را در این زمینه را به خود اختصاص دهد. تولید فلش مموری NAND 50 با حافظه ی 16 گیگابایت در سال 2005 و همچنین حافظه ی 40 گیگابایت در سال بعد و علاوه بر آن حافظه ی DRAM نانومتری 1 گیگابایت این را ثابت کرد که کمپانی سامسونگ از برترین تولید کنندگان حافظه هاست و به عنوان پیشتاز در این زمینه فعالیت خواهد کرد. سال 2007 با معرفی به عنوان حامی المپیک فناوری را به این مسابقات وارد کرد. سال 2010 از سال های پر از موفقیت سامسونگ بود که حضور گوشی های سری گلکسی در این سال بخشی از این موفقیت را پدید آورد؛ برای اولین بار در این سری از سیستم عامل آندروید استفاده شد. تولید و عرضه ی موبایل گلکسی اس 4 در سال 2013 را می توان از موفق ترین دستاوردهای این سال برشمرد. سال 2014 شرکت سامسونگ محصولات فراوانی را تولید کرد و مدل های فراوانی را نیز ارتقاء داد؛ در این میان تولید تلویزیون 105 اینچ اولترا اچ دی منحنی و همچنین تلویزیون 85 اینچ اولترا اچ دی با قابلیت خم شوندگی از برترین تولیدات بود، این محصولات برای اولین بار در میان تمام برندها تولید شدند.

سال 2015 دوره ای بود که شرکت سامسونگ برای 10 امین سال به عنوان اولین برند تولید کننده ی تلویزیون انتخاب شد؛ تولید مدل گوشی سامسونگ گلکسی اس 6 و Galaxy S6 edge با لبه های منحنی در این سال از برترین و پرآوازه ترین تولیدات بود. سال 2016 با تولید Galaxy S7 و Galaxy S7 edge شرکت سامسونگ جایگاهش را به عنوان برترین ها حفظ کرد و تلویزیون های نقطه کوانتومی نقطه ی عطف دیگری در صنعت تولید تلویزیون شد. سال 2017 نیز سالی با موفقیت های بالا برای سامسونگ بود که از میان آن ها می توان به موبایل در مدل های Galaxy S8 ، Galaxy S8+ و Note8 اشاره کرد. البته جا انداختن تلویزیون های QLED و The Frame و همچنین دستیار صوتی Bixby عادلانه نخواهد بود. البته موفقیت های این سال به این موارد خلاصه نخواهد شد. شرکت سامسونگ با تلاش بی وقفه و ارائه ی فناوری های مختلف و جدید جزو تولید کنندگانی است که کیفیت در کنار آن ها معنا خواهد یافت و فناوری و پیشرفت مدیون آن هاست. شرکت سامسونگ در بخش های مختلف تولیدیش جایگاهی مناسب یافته است و در میان 10 برند برتر جهان قرار دارد.

موبایل سامسونگ

محصولات سامسونگ ساخت کجاست؟

شرکت سامسونگ در کره جنوبی پایه گذاری شد و با وجود پیشرفت روز افزون این برند خوش نام محصولاتش را به سایر کشورها صادر کرد. البته بخش های تولیدی فراوانی در کشورهای مختلف دایر کرده است تا محصولاتش را در آن ها تولید کند. اکنون تولیدات سامسونگ علاوه بر کره در کشورهای مصر، مالزی، چین، آلمان، فنلاند و مجموعه ای دیگر از نقاط جهان تولید خواهند شد. تمامی این محصولات اصلی اند و با کیفیت فوق العاده عرضه می شوند.

کولرگازی سامسونگ

کلام آخر…

شرکت کره ای سامسونگ محصولاتی با تنوع بالا و کیفیت فوق العاده تولید می کند و سالانه روانه ی بازارهای جهانی خواهد کرد. کیفیت بالای این محصولات سبب شده است شرکت سامسونگ در میان 10 برند برتر جهانی قرار بگیرد و محصولات سامسونگ در تمامی کشورها خواهان و طرفدارای خود را داشته باشند. تلویزیون سامسونگ، موبایل سامسونگ، یخچال سامسونگ، کولر گازی سامسونگ و تمامی تولیدات این برند بزرگ و خوش نام جزو با کیفیت ترین محصولات در بین تمامی شرکت ها هستند. بخش سامسونگ الکترونیس از موفق ترین قسمت های سامسونگ است که در دوره های زمانی مختلف، محصولاتی با خلاقیت و نوآوری بالا را ارائه خواهد داد.

[review]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه رسمی اینستاگرام "میهن کالا" را دنبال کنید