سیستم عامل تایزن در تلویزیون های سامسونگ

0

سیستم عامل تایزن از جمله سیستم عامل های متن باز است که برای محصولات سامسونگ و مخصوصا تلویزیون های اسمارت این برند خوش نام توسعه یافته است. تلویزیون های سامسونگ به لطف حضور این سیستم عامل امکانات متنوعی یافته اند و جا دذر دل کاربران باز کرده اند. سیستم عامل Tizen امکان همخوانی با تمامی اپراتورهای شبکه را دارد و در انواع گجت های اسمارت مورد استفاده قرار گرفته است.

سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ

رقابت برندها بر روی امکانات اسمارت

در حال حاضر سیستم عامل های آندروید و iOS از محبوب ترین سیستم عامل های موجود در لوازم هوشمند هستند و حضور سیستم عامل تایزن در کنارشان سبب رقابت بزرگ تر و گسترده تر خواهد شد و در نتیجه شاهد پیشرفت بالاتر سایر نسخه ها نیز خواهید بود. در دوره ی تولید سیستم عامل ها، نسخه های متتنوعی تولید شدند که بسیاری از کابران حتی نام آن ها را نیز نشنیده اند و پس از مدتی منسوخ شده اند؛ البته با حمایت کمپانی بزرگ سامسونگ از سیستم عامل تایزن شاهد ارتقاء و کارایی بالای این نسخه خواهید بود.

اولین نسخه از سیستم عامل تایزن در سال 2012 عرضه شد و برای اولین بار بر روی موبایل سامسونگ مورد استفاده قرار گرفت. این سیستم عامل با امکاناتی پیشرفته شروع به کار کرد تا توان مبارزه با حریفان قدرش را داشته باشد و این امکان را فراهم آورد تا کاربران توسط تایزن به خواسته هایشان برسند و در کنار آن رابط کاربری عالی داشته باشد تا بتوان سریع و به راحتی به امکانات دسترسی داشت. استفاده از سیستم عامل تایزن در گجت های پوشیدنی و تلویزیون های اسمارت کارایی بالایی را به آن ها بخشیده است. پس از ارائه ی نسخه ی دوم از سیستم عامل تایزن وقفه ای برای روانه ی نسخه ی سوم به وجود آمد تا جایی که بسیاری از کارشاناسان و کاربران به این نکته که ممکن است سامسونگ از این سیستم عامل دست کشیده باشد رسیدند؛ اما ارائه ی نسخه ی سوم در سال 2016 این افکار را متلاشی کرد. این نسخه با تغییراتی چشم گیر همراه بود تا امکان خود نمایی تایزن را بیش از پیش کند.

سیستم عامل تایزن بهتر است یا آندروید

ویژگی های خاص سیستم عامل تایزن

سیستم عامل تایز برای اجرای برنامه های چه از نوع سیستمی و چه از نوع برنامه های شخص سوم کارایی مناسبی در حین اجرا نمایشش می دهند و این سیستم عامل به میزان برابر از امکانات و منابع استفاده خواهند کرد.

در این پلت فرم از قابلیت های اتصال متنوع از جمله CDMA، UMTS، Bluetooth و Wi-Fi پشتیبانی می شود.

قابلیت پخش و پشتیبانی از تمامی فرمت های پخش از جمله MP3, AAC, AMR JPEG, PNG, ، GIF و… در این سیستم عامل خاص سامسونگ فراهم است.

در صورت استفاده از سیستم عامل در تلفن همراه امکان ارسال انواع پیام های متنی از جمله MMS ، XMPP و SMS امکان پذیر می باشد.

مرورگر WebKit در این سیستم عامل متن باز مورد استفاده قرار گرفته است که این امکان را بریتان فراهم می کند تا به جستجوی محتوای مورد نظرتان بپردازید.

مدیریت بانک اطلاعاتی SQLite در سیستم عامل تایزن مورد استفاده قرار گرفته است که بانک اطلاعاتی قدرتمند را فراهم می کند و همچنین امکان ذخیره سازی فایل ها را فراهم می کند؛ البته باید فایل های ذخیره شده توسط این بانک اطلاعاتی دارای حجم پایینی باشند.

سیستم عامل TIZEN

ویژگی تلویزیون اسمارت سامسونگ با سیستم عامل تایزن

تلویزیون های 2016 و 2017 سامسونگ در اکثر مدل ها به سیستم عامل تایزن مجهز شده است. در این سیستم عامل متن باز امکان استفاده از اپلیکیشن های آندرویدی نیز فراهم می باشد و این امکان سبب می شود تا به مجموعه ای عظیم از برنامه ها را در اختیار داشته باشید و از آن ها استفاده نمایید. سیستم عامل تایزن از سرعت بالایی جهت پردازش اطلاعات برخوردار است و این سبب می شود بهره وری و عملکرد تلویزیون بالا رود. کارایی بالای سیستم عامل تایزن سبب می شود شاهد سبکی جدید از کارایی تلویزیون باشید و محصول اسمارتی که در اختیار خواهید داشت پا فراتر از حد تلویزیون خواهد گذاشت.

دانلود برنامه های سیستم عامل تایزن

کارایی تلویزیون سامسونگ به لطف سیستم عامل تایزن

تلویزیون های اسمارت سامسونگ به واسطه ی سیستم عامل تایزن سرعت بالایی در دسترسی به محتوای اسمارت به شما ارائه خواهند داد. این تلویزیون ها از ریموت کنترل اسمارت با امکانات پیشرفته سود می برند تا کارایی راحت تری را از تلویزیون دریافت نمایید. پس از انتخاب دکمه ی اسمارت، نواری در پایین صفحه ی تلویزیون نمایش داده خواهد شد که شما می توانید برنامه ی مورد نیازتان را بر روی آن انتخاب نمایید. قابلیت های اشتراک گذاری بی سیم نیز بر روی تلویزیون های مبتنی بر تایزن موجودند که این امکان را برایتان فراهم می کنند تا در کمترین زمان ممکن به اشتراک گذاری محتوای صوتی و تصویری بپردازید.

خرید تلویزیون ساموسنگ مبتنی بر تایزن چه قابلیت های خاصی را فراهم خواهد کرد؟

تلویزیون های سامسونگ مبتنی بر سیستم عامل تایزن به امکانات خاصی مجهز شده اند که کارایی مخصوص به خود را به کاربران ارائه خواهند داد. قابلیت Samsung Sports Live امکان دیدن مسابقات ورزشی را به صورت زنده در اختیارتان قرار می دهد، کمپانی سامسونگ با شرکت های ورزشی بین المللی قرارداد دارد و این سبب می شود اطلاعات بیشتری را از مسابقات ورزشی روز در اختیار داشته باشید. نتیجه ی مسابقات نیز بر روی نمایشگر تلویزیون برایتان به نمایش در خواهد آمد.

مقایسه ی تایزن و آندروید

بازی پر طرفدار Just Dance Now نیز در تلویزیون های سامسونگ مجهز شده به سیستم عامل تایزن موجود است. این بازی که در سطح جهانی کاربران زیادی را به خود وابسته کرده است، حس و حالی جدید و متفاوت را از بازی کردن به شما ارائه خواهد داد. امکان بازی کردن به صورت گروهی و فردی فراهم است و لازم است در هنگام انجام آن ریموت کنترل را در دست داشته باشید؛ اجرا کردن حرکات موضون توسط شما سبب پیش بردن بازی خواهد شد.

برنامه ها بر روی تلویزیون های اسمارت سامسونگ در صفحه ای خاص چیده می شوند و شما می توانید در میان صفحات اپلیکیشن مورد نیازتان را یافته و آن را اجرا نمایید. البته همیشه سامسونگ به فکر راحتی بیشتر کاربرانش بوده است و این سبب شده تا در سیستم عامل تایزن نوار منوی Quick Menu طراحی شود. شما می توانید برنامه هایی که بیش از بقیه استفادعه می کنید در نوار منو پین نمایید و برای اجرا آن را از نوار منو انتخاب نمایید.

سیستم عامل تایزن ساعت

قابلیت کاربردی دیگر تلویزیون های مبتنی بر تایزن در صفحه ی اصلی تلویزیون قرار گرفته است، کاربران می توانند گزینه های مورد نیاز خود را در مدت زمان بسیار کم در این صفحه بیابند. در این صفحه قابلیت هایی همچون دسترسی به تنظیمات تلویزیون، بخش اسمارت هاب، و جستجوی برنامه ها قرار گرفته است. Smart Hub قابلیت کاربردی در تلویزیون های سامسونگ است که اپلیکیشن های موجود در آن جا قرار خواهند گرفت و با وجود رابط کاربری تغییر یافته این بخش، استفاده از امکاناتش راحت تر شده است. در اسمارت هاب سامسونگ برنامه های کاربردی و بازی های فراوانی قرار گرفته اند که در 5 بخش طبقه بندی شده اند. تلویزیون های ساموسنگ در حال حاضر حدود 60 بازی و 170 اپلیکیشن کاربردی را در خود جای داده اند که تمامی کاربران از جمله ایرانیان می توانند از آن ها استفاده کنند.

سیستم عامل اسمارت هاب

سخن پایانی

سیستم عامل تایزن در تلویزیون های سامسونگ ویژگی های پیشرفته و جدیدی را خلق کرده است که مدت حضور این سیستم عامل رضایت کاربران و مصرف کنندگان را در پی داشته است. سیستم عامل تایزن در ساعت هوشمند، دوربین عکاسی، یخچال ، ماشین لباسشویی، تلویزیون و … استفاده شده است و امکان ایجاد خانه ا یهوشمند و در نتیجه زندگی به سبک اسمارت را فراهم خواهد کرد. در جواب اینکه سیستم عامل تایزن بهتر است یا آندروید و اینکه سامسونگ با کدام سیستم عامل موفق تر خواهد بود و همچنین اینکه آیا برند سامسونگ تصمیم می گیرد که در تمامی محصولاتش از این سیستم عامل نوظهور استفاده کند جواب های زیادی مطرح است. اما باید برای دیدن این نتیجه منتظر زمان ماند.

تلویزیون اسمارت سامسونگ

[review]

بدون نظر
  1. ناشناس می گوید

    امتیاز بینندگان:1 ستاره

  2. ناشناس می گوید

    امتیاز بینندگان:4 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه رسمی اینستاگرام "میهن کالا" را دنبال کنید