بهترین تلویزیون ها از لحاظ صدا در سال 2020

0

کیفیت تصویر در طول تاریخ مهمترین ویژگی یک تلویزیون بوده است. فرقی نمی کند که علاقه مند به فیلم هستید یا یک طرفدار ورزش، کیفیت تصویر معمولاً اولویت هر شخص برای انتخاب تلویزیون است. با این حال ، هیچ سیستم خانگی بدون کیفیت صدای مناسب نمی تواند تجربه ای خارق العاده ارائه دهد. درست مثل سالن های سینما یا استادیوم ، صدا نقش مهمی در انتقال محتوا به مخاطب را دارد و می تواند افراد در صحنه های فیلم  غوطه ور سازد. اگرچه تلویزیون ها کاملترین سیستم صوتی را ندارند، اما پیشرفت چشمگیری در این زمینه طی سالیان اخیر حاصل شده است. تلویزیون های مدرن می توانند صدای بلندتر و باس مناسبی داشته باشند و گفتگوی واضح و قابل قبولی ارائه دهند. اگر می خواهید تلویزیون با بهترین صدا را داشته باشید، پیشنهاد می کنیم یک سیستم صوتی اختصاصی یا یک سندبار بخرید.

گروه فنی میهن کالا طی دو سال گذشته بیش از 80 تلویزیون را آزمایش کرده است و در زیر توصیه های ما برای تلویزیون های با بهترین صدا ارائه شده است. همچنین می توانید مقاله در مورد بهترین تلویزیون ها OLED، بهترین تلویزیون های QLED، بهترین تلویزیون ها برای بازی را مطالعه نمائید.

بهترین تلویزیون OLED از لحاظ صدا : تلویزیون ال جی GX

بهترین تلویزیون از لحاظ صدا که آزمایش کرده ایم LG GX OLED است. این محصول یک تلویزیون درجه یک OLED است که به صورت صاف روی دیوار قرار خواهد گرفت و به جای پایه دارای یک پایه مخصوص اتصال به دیوار است. همچنین یک نوار صوتی LG GX وجود دارد که قرار است با این تلویزیون ترکیب شود و به صورت ترکیبی بر روی دیوار قرار خواهد گرفت. تلویزیون کیفیت تصویر عالی و کیفیت صدای خوبی را ارائه می دهد که اکثر مردم از آن راضی خواهند بود.

بلندگوهای داخلی تلویزیون پاسخ فرکانسی خوبی دارند. این تلویزیون دارای یک صدای صوتی متعادل است که گفتگو را واضح می کند و باس را با قدرت بسیار مناسب پخش می کند.همچنین برای محیط های پر سر و صدا به اندازه کافی صدا بلند می شود. از نظر کیفیت تصویر، GX  به لطف صفحه OLED خود نسبت بی نظیر کنتراست و یکنواختی کامل رنگ سیاه را فراهم می کند همچنین دارای زاویه دید گسترده، زمان پاسخگویی تقریباً فوری است و محتوای با وضوح پایین را بدون هیچ مشکلی ارتقا می دهد. از نرخ رفرش متغیر (VRR) پشتیبانی می کند و تاخیر ورودی بسیار خوبی برای بازی دارد.

بیشتر بخوانید:  بهترین تلویزیون های QLED سال 2020

متأسفانه ، مانند هر تلویزیون OLED خطر سوختن دائمی وجود دارد. با این حال ، انتظار نداریم بیشتر افرادی که محتوای متنوعی را تماشا می کنند ، این مسئله را تجربه کنند. این تلویزیون خیلی روشن نمی شود، اما اگر می خواهید از آن در یک اتاق کاملاً روشن استفاده کنید ، دارای بازتاب فوق العاده ای است. در مجموع ، این تلویزیون دارای بهترین صدا با پنل OLED است که ما آزمایش کرده ایم.

جایگزینی ارزانتر برای تلویزیون ال جی GX: تلویزیون ال جی CX

اگر می خواهید کمتر هزینه کنید و تلویزیون OLED با صدای مناسب تهیه کنید، می توانید به جای GX تلویزیون ال جی CX را تهیه نمائید. در حالی که هدف استفاده از تلویزیون GX قرار گرفتن بر روی دیوار است و LG نوار صوتی همراه آن را به طور جداگانه به فروش می رساند، تلویزیون ال جی CX دارای یک پایه برای نصب بر روی دیوار است.

این تلویزیون نیز پاسخ فرکانسی خوبی با قدرت باس مناسب دارد. اما ممکن است در حداکثر میزان صدا دچار اعوجاج شود. از نظر کیفیت تصویر ، تقریباً دقیقاً مانند GX با نسبت کنتراست بی نهایت ، زاویه دید گسترده ، روشنایی اوج مناسب و عملکرد انعکاس برجسته است. همچنین زمان پاسخگویی تقریباً فوری دارد ، اما ممکن است متوجه برخی از نویز ها با محتوای نرخ فریم پایین شوید.

اگر بهترین تلویزیون را برای کیفیت صدا می خواهید ، باید از تلویزیون ال جی  GX راضی باشید ، اما اگر می خواهید پس انداز کنید و چیزی ارزان تر تهیه نمائید ، به تلویزیون ال جی CX توجه کنید.

بهترین تلویزیون QLED از لحاظ صدا: تلویزیون TCL 6 Series / R635 2020 QLED

بهترین تلویزیون QLED از لحاظ صدا تلویزیون TCL 6 Series / R635 2020 QLED می باشد که می تواند صدا را با قدرت مناسب در محیط اطراف پخش کند. بلندگوهای داخلی این تلویزیون TCL از هر تلویزیون که آزمایش کرده ایم ، بهترین کیفیت صدا را دارند.  پاسخ فرکانسی بسیار خوبی دارد. حتی اگر باس تولید نمی کند، صدا را قدرت عالی در اوج پخش می کند تا بتوانید بهترین صدا را بشنوید.

بیشتر بخوانید:  بهترین تلویزیون تخت FLAT در سال 2020

عملکرد اعوجاج عالی است ، زیرا در اوج صدا اعوجاج بسیار کمی دارد. این تلویزیون طیف گسترده ای از رنگ را برای محتوای HDR به نمایش می گذارد و به اندازه کافی روشن می شود تا تصاویر برجسته را نشان دهد. پنل  VA عمق رنگ سیاه را به صورت عمیق ارائه می دهد، که برای مشاهده محتوا در اتاق های تاریک بسیار مناسب است. از فناوری VRR پشتیبانی می کند، اما فناوری FreeSync به درستی کار نمی کند. زمان پاسخگویی سریع و تأخیر ورودی کم دارد ، اما به اندازه سایر تلویزیون های بازی سریع نیست.

متاسفانه به دلیل استفاده از پنل VA زاویه دید کمی دارد و دارای برخی مشکلات یکنواختی است، اما ممکن است در بین دستگاه های مختلف این مدل متفاوت باشد. عملکرد انعکاس کاملاً مناسب است و به اندازه کافی روشن می شود تا با تابش خیره کننده نور خورشید در محیط های روشن مقابله کند. در مجموع ، اگر نمی خواهید یک سندبار جداگانه بخرید بخرید ، این تلویزیون یک انتخاب عالی با بلندگوهای خوب است.

جایگزینی با ویژگی های بازی مناسبتر در تلویزیون های QLED : تلویزیون سامسونگ Q80T

اگر می خواهید تلویزیون QLED با عملکرد بازی بهتر داشته باشید ، به تلویزیون Samsung Q80T QLED توجه کنید. این تلویزیون به اندازه TCL 6 Series / R635 2020 QLED روشن نمی شود و در حداکثر میزان صدا نیز اعوجاج بیشتری ایجاد می کند. با این حال ، هنوز هم یک پاسخ فرکانسی مناسب با مشخصات صوتی متعادل دارد. همچنین از فناوری FreeSync برای تیکه تیکه شدن صفحه است، پشتیبانی می کند.

تاخیر ورودی فوق العاده کم است و زمان پاسخ دهی بسیار خوبی دارد. این تلویزیون دارای نسبت کنتراست عالی است که به دلیل فناوری “Ultra Views Angle” زاویه دید نسبتاً وسیعی را ارائه می دهد. این تلویزیون دارای دقت رنگ عالی است و طیف گسترده ای از رنگ ها را نمایش می دهد و درهنگام نمایش تصاویر  HDR  به اندازه کافی روشن می شود تا نکات ریز را به خوبی به نمایش بگذارد.

بیشتر بخوانید:  بهترین تلویزیون بازی در سال 2020

اگر شما تلویزیونی با بهترین صدا را می خواهید ، TCL عملکرد کلی خوبی را ارائه می دهد و هزینه زیادی ندارد ، اما اگر می خواهید یک تلویزیون کلی بهتر با ویژگی های بازی پیشرفته تر داشته باشید ، به تلویزیون Q80T سامسونگ توجه کنید.

بهترین تلویزیون ارزان قیمت از لحاظ صدا: تلویزیون سامسونگ TU7000

بهترین تلویزیون ارزان قیمت از لحاظ ویژگی های صدا که آزمایش کرده ایم ، تلویزیون سامسونگ TU7000 است. این تلویزیون سامسونگ در سطح ابتدایی تر نسبت به مدل های بالاتر مانند TU8000 قرار دارد اما بلندگوهای داخلی بهتری دارد. همچنین یک پاسخ فرکانسی مناسب با مشخصات صوتی متعادل است ، اما اوج صدای زیادی ندارد. در حداکثر میزان صدا کمی اعواج وجود دارد ، بنابراین ممکن است کمب افراد را اذیت کنند.

اگر کیفیت صدای بلندگوها را دوست ندارید و می خواهید یک صدای فراگیر اضافه کنید ، از فناوری eARC استفاده کنید ، که برای تلویزیون ارزان قیمت نیز مورد خوبی است. با این کار می توانید از طریق اتصال HDMI ، صدای با کیفیت بالا مانند فناوری Dolby Atmos را از طریق TrueHD پخش کنید و لذت ببرید. کیفیت تصویر در این تلویزیون مناسب است. این تلویزیون دارای پنل VA با نسبت کنتراست عالی است که به شما امکان می دهد هنگام مشاهده در تاریکی رنگ سیاه را با عمق بسیار بالا نگاه کنید و همچنین از یکنواختی برجسته ای در هنگام نمایش رنگ سیاه برخوردار است.در این تلویزیون  محتوای با وضوح پایین تر، به خوبی ارتقاء می دهد تا بتوانید تصاویر را با کیفیت بسیار بالا ببنید.

متأسفانه ، در محیط های روشن عملکرد خوبی ندارد زیرا به اندازه کافی روشن نمی شود که بتواند با تابش خیره کننده نور خورشید مقابله  کند. همچنین ، نمی تواند طیف وسیعی از رنگ ها را برای محتوای HDR نمایش دهد. از ویژگی های بازی مانند فناوری  VRR پشتیبانی نمی کند ، اما زمان پاسخگویی آن مشکلی ندارد و تاخیر ورودی کمی دارد. همه مواردی که در نظر گرفته شده است ، این بهترین تلویزیون برای کیفیت صدا است که می توانید با بودجه خریداری کنید

نمره دهی بهترین تلویزیون های 2020 از لحاظ صدا

مدلسال ساختسایزرزولوشننوع پنلکیفیت صدازمان پاسخ
TCL 6 Series/R635 2020 QLED2020“55 “65 “754KVA7.87.7
LG E9 OLED2019“55 “654KWRGB7.77.8
LG E8 OLED2018“55 “654KWRGB7.67.8
TCL 8 Series/Q825 2019 QLED2019“65 “754KVA7.57.4
LG CX OLED2020“48 “55 “65 “774KWRGB7.57.6
LG GX OLED2020“55 “65 “774KWRGB7.57.6
SONY A8F OLED2018“55 “654KWRGB7.47.6
LG C8 OLED2018“55 “65 “774KWRGB7.37.4
SAMSUNG Q80T QLED2020“49 “50 “55 “65 “75 “854KVA7.37.4
SAMSUNG The Sero2020“434KIPS7.37.2
LG B8 OLED2018“55 “654KWRGB7.27.1
SONY A9F OLED2018“55 “654KWRGB7.27.6
LG SM9970 8K2019“758KIPS7.27.2
SONY A9G OLED2019“55 “65 “774KWRGB7.27.7
SAMSUNG Q80R QLED2019“55 “65 “75 “824KVA7.27.2

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه رسمی اینستاگرام "میهن کالا" را دنبال کنید