بهترین تلویزیون های QLED سال 2020

0

یکی از ویژگی های اصلی تلویزیون ، کیفیت تصویر است. حرکت ، صدا ، ورودی ها و ویژگی های هوشمند تلویزیون نیز مهم هستند ، اما اگر تصویر خوب نباشد ، همه موارد دیگر فرعی می شوند و می توان از آنها نیز چشم پوشی کرد. تلویزیون های مختلفی با فناوری های متفاوت وجود دارند که می توانید در بازار پیدا کنید و هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند. یکی از فناوری های غالب ، تلویزیون های LCD هستند. مانند هر فناوری ، تغییرات متنوعی نیز در این زمینه وجود دارد که در این مقاله به برخی از آنها پرداخته می شود. یکی از این تغییرات ، فناوری نقطه کوانتومی است که از فیلتر رنگ نقطه کوانتومی استفاده می کند که منجر بهز نمایش طیف وسیع تری از رنگ ها در نمایشگر تلویزیون می شود. از سال 2017 ، سامسونگ تلویزیون های ‘SUHD’ خود را به نام ‘QLED‘ تغییر نام داد. اگرچه QLED بیشتر با سامسونگ مرتبط بوده است ، تولیدکنندگان دیگری مانند Vizio و در حال حاضر TCL تلویزیون های نقطه کوانتومی تولید می کنند.

گروه فنی میهن کالا طی دو سال گذشته بیش از 70 تلویزیون را آزمایش کرده است و در زیر توصیه های ما برای بهترین تلویزیون های QLED که می توانید خریداری کنید آورده شده است. همچنین می توانید مطالبی درباره بهترین تلویزیون های OLED، بهترین تلویزیون های تخت و بهترین تلویزیون های در فضا باز را مشاهده کنید.

1. تلویزیون QLED سامسونگ Q80T

نمره کلیفیلمنمایش تلویزیونیورزشبازی های گرافیکیفیلم های HDRبازی های HDRمانیتور
8.48.18.48.48.97.98.68.7

بهترین تلویزیون QLED که ما آزمایش کرده ایم تلویزیون سامسونگ Q80T می باشد که می تواند تصاویر را با کیفیت بسیار بالا نشان دهد. همه ویژگی های آن چشمگیر است و حتی اگر در سری 2020 سامسونگ نسبت به سامسونگ Q90T در رده کمتر باشد ، عملکردی مشابه را با هزینه بسیار کمتری ارائه می دهد. این تلویزیون QLED گزینه ای است که عملکردی را ارائه می دهد که اکثر مردم باید از آن راضی خواهند بود و از دیدن تصاویر در قاب این تلویزیون لذت خواهند برد.

تلویزیون QLED سامسونگ Q80T دارای دقت رنگ فوق العاده می باشد و پنل  VA رنگ سیاه را با عمق بسیار بالا نمایش می دهد، در نتیجه کیفیت تصویر خیره کننده ای را ارائه می دهد. سامسونگ فناوری ” Ultra Viewing Angle ” خود را به پنل VA اضافه کرده و زاویه دید را بهبود می بخشد تا با نسبت کنتراست مناسب ، بتواند از زوایای مختلف کیفیت تصویر عالی را نمایش دهد. ویژگی برجسته این تلویزیون QLED عملکرد آن هنگام بازی است. این تلویزیون دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز ، از نرخ تازه سازی متغیر FreeSync (VRR) پشتیبانی می کند، زمان پاسخگویی عالی و تاخیر ورودی بسیار کم است. همچنین دارای ویژگی Black Frame Insertion برای کمک به رفع تاری حرکت است. بنابراین بازی ها با کیفیت بسیار بالا می توانند در نمایشگر این تلویزیون به اجرا دربیایند.

متأسفانه ، در تصاویر یکنواخت ممکن است کمی تاری را در مرکز نمایشگر احساس کنید که ممکن است باعث حواس پرتی شما در هنگام تماشای مسابقات ورزشی شود. همچنین برای تماشای فیلم های HDR به دلیل طیف گسترده ای از رنگ ، هندلینگ خوب و مناسب صورت می گیرد. در مجموع این بهترین تلویزیون QLED است که ما آزمایش کرده ایم.

2. تلویزیون QLED هایسنس H9G

نمره کلیفیلمنمایش تلویزیونیورزشبازی های گرافیکیفیلم های HDRبازی های HDRمانیتور
8.38.18.38.48.77.98.78.7

اگر تلویزیون QLED ارزان تر می خواهید و همچنان کیفیت تصویر عالی خواستاری ، تلویزیون Hisense H9G  گزینه خوبی است. این تلویزیون ویژگی های بازی مانند پشتیبانی از VRR مانند تلویزیون Samsung Q80 / Q80T QLED را ندارد ، اما حتی بیشتر از سامسونگ روشن می شود. Hisense طیف گسترده ای از رنگ را به نمایش می گذارد و همراه با اوج درخشندگی HDR ، محتوای HDR بسیار عالی به نظر می رسد و برجسته سازی های صحنه های حساس را همانطور که فیلمساز در نظر گرفته است ، نشان می دهد.

تلویزیون QLED هایسنس کنتراست برجسته و یکنواختی قابل توجهی در رنگ سیاه دارد. اگر شما هم می خواهید از این تلویزیون در یک اتاق با نور مناسب استفاده کنید ، دارای عملکرد انعکاس عالی است. متأسفانه ، این تلویزیون QLED دارای زاویه دید کمی است و از طرفین دقت تصویر را از دست خواهید داد. با وجود نداشتن فناوری VRR ، زمان پاسخ شگفت انگیزی دارد و تأخیر ورودی آن کم است ، بنابراین همچنان یک گزینه عالی برای گیمرها است.

تلویزیون QLED سامسونگ Q80T از ویژگی های زیادی برخوردار است و کیفیت تصویر بسیار خوبی را ارائه می دهد ، اما اگر شما به همان اندازه به فناوری های بازی احتیاج ندارید و می خواهید کمتر هزینه کنید، تلویزیون Hisense را انتخاب کنید.

3. تلویزیون Vizio P Series Quantum X 2020

نمره کلیفیلمنمایش تلویزیونیورزشبازی های گرافیکیفیلم های HDRبازی های HDRمانیتور
8.38.58.07.98.58.68.57.9

بهترین تلویزیون QLED برای تماشای محتوای HDR که ما آزمایش کرده ایم ، تلویزیون Vizio P Series Quantum X 2020 است. این تلویزیون کیفیت تصویر عالی را ارائه می دهد. اما در بعضی از صحنه های 4K دارای وضوح پایین تر می باشد.

این تلویزیون QLED یکی از وسیع ترین گستره های رنگی را داراست. بنابراین پوشش تقریباً کامل از فضای رنگی DCI P3 که در بیشتر محتوای HDR مورد استفاده قرار می گیرد و پوشش گسترده ای از Rec را ارائه می دهد.  تلویزیون QLED ویزیو همچنین یکی از درخشان ترین تلویزیون هایی است که ما آزمایش کرده ایم زیرا در هنگام نمایش تصاویر HDR فوق العاده روشن می شود و رنگ های واضحی را به نمایش می گذارد. همچنین به لطف پنل VA دارای نسبت کنتراست بسیار خوبی است. محتوای سریع به لطف زمان پاسخگویی سریع به نظر روان خواهند رسید ، اما در تصاویر 120 هرتز نمایشگر کمی سوسو خواهد زد. این تلویزیون QLED از فناوری VRR پشتیبانی می کند و تاخیر ورودی کمی برای گیمرها دارد که حتی در هنگام بازی های HDR نیز در سطح پایین باقی می ماند بنابراین گیمرها می تواند بازی ها را با دقت بالا در نمایشگر این تلویزیون اجرا کنند.

متاسفانه تصاویری را که از پخش کننده های DVD یا کابل های کم کیفیت دریافت می کند به خوبی ارتقاء نمی دهد و این می تواند دردسر ساز باشد اما اگر فقط تصاویر 4K HDR را نگاه می کنید، این مسأله مشکلی ایجاد نخواهد کرد. سیستم Vizio SmartCast  سیستم زیاد پیشرفته ای نیست زیرا شما نمی توانید علاوه بر برنامه های از پیش نصب شده ، برنامه اضافی را بارگیری کنید و گاهی اوقات با مشکل مواجه خواهید شد. خوشبختانه ، شما می توانید هر آنچه را که می خواهید از تلفن همراه خود روی نمایشگر تلویزیون پخش کنید و تصاویر HDR را در Netflix و هم در YouTube پیدا کنید. به طور کلی تلویزیون QLED ویزیو کیفیت تصویر عالی را ارائه می دهد که آن را به یکی از بهترین تلویزیون های QLED که آزمایش کرده ایم تبدیل کرده است.

4. تلویزیون QLED سامسونگ Q800T

نمره کلیفیلمنمایش تلویزیونیورزشبازی های گرافیکیفیلم های HDRبازی های HDRمانیتور
8.17.88.28.08.57.88.38.6

بهترین تلویزیون QLED با رزولوشن 8K  که آزمایش کرده ایم ، Samsung Q800T QLED  است. مدل های 8K  شروع به خودمایی در بازار کرده اند و حتی اگر محتویات 8K برای آن ها وجود نداشته باشد باز بسیار عالی هستند و می توانند شما را شگفت زده کنند.

این تلویزیون QLED سامسونگ دارای پنل VA منحصر به فردی است که با استفاده از فناوری Ultra Views Angle زاویه دید وسیعی را فراهم کرده است که در بین تلویزیون های QLED بیشتر زاویه دید را داراست اما نسبت کنتراست کمی دارد. زاویه دید این تلویزیون حتی از برخی پنل های IPS نیز بیشتر است و وقتی از کناره ها به تلویزیون نگاه می کنید می تواند دقت تصویر را کامل حفظ کند. همچنین این تلویزیون به اندازه کافی برای مبارزه با تابش خیره کننده روشن می شود. همچنین ازفناوری FreeSync VRR پشتیبانی می کند و زمان پاسخگویی خوب و تأخیر ورودی کم دارد که می تواند برای گیمرها بسیار مفید باشد

متأسفانه ، حتی اگر یک مدل 8K  باشد ، محتوای 8K  را به طور کامل نمایش نمی دهد. در سایه ها لرزش دیده می شوند ، اما تنها در صورتی که بسیار نزدیک تلویزیون نشسته باشید قابل تشخیص است. همچنین دارای برخی از فناوری ارتقا دهنده برای محتوای 4K  است. این تلویزیون دارای دقت رنگ ناامیدکننده ای است که برای یک مدل رده بالا ضعیف عمل شده است. صرف نظر از این مشکلات ، اگر به دنبال 8K  هستید ، این بهترین تلویزیون QLED است که ما آزمایش کرده ایم.

5. تلویزیون QLED هایسنس H8G

نمره کلیفیلمنمایش تلویزیونیورزشبازی های گرافیکیفیلم های HDRبازی های HDRمانیتور
7.88.07.67.58.17.77.77.6

بهترین تلویزیون QLED از لحاظ قیمت قابل پرداخت ، Hisense H8G  است. این تلویزیون QLED  مانند برادر بزرگتر خود ، Hisense H9G ، دارای پنل VA است که می تواند رنگ سیاه را با عمق زیادی نشان دهد و برای تماشای تصاویر در محیط تاریک بسیار مناسب است. این تلویزیون برای اتاق های روشن بسیار مناسب است ، زیرا دارای عملکرد بازتاب مناسب و روشنایی اوج چشمگیر برای مبارزه با تابش مستقیم خورشید است.  زاویه دید خوبی ندارد، بنابراین برای اتاق های بزرگ با چیدمان گسترده ای مناسب نیست.

تلویزیون QLED هایسنس زمان پاسخگویی خوبی دارد و دارای فناوری Black Frame Insertion است که وضوح حرکت را بهبود می بخشد ، اما برخلاف برادر بزرگتر ، میزان رفرش به 60 هرتز محدود می شود. همچنین می تواند نویز را از منابع 24 پیکسل  و کانال های محلی حذف کند . اکثر گیمرها باید از تأخیر ورودی کم آن راضی باشند . با این حال ، این تلویزیون ویژگی های پیشرفته بازی مانند  VRR و Auto Low Latency Mode را پشتیبانی نمی کند.

این تلویزیون از فضای رنگی DCI P3 پشتیبانی می کند و می تواند طیف وسیعی از رنگ ها را برای محتوای HDR نمایش دهد. این تلویزیون QLED دارای سیستم عامل Android TV می باشد به این معنی که شما می توانید به برنام های Google  Assistant  به فروشگاه Google Play دسترسی پیدا کنید. به طور کلی ، تلویزیون هایسنس H8G تلویزیون خوب و به صرفه از نظر اقتصادی می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه رسمی اینستاگرام "میهن کالا" را دنبال کنید