نقد و بررسی تلویزیون ال جی CX

0

تلویزیون ال جی CX یکی بهترین تلویزیون های OLED ال جی در سال 2020 می باشد که مانند دیگر تلویزیون های OLED دارای کیفیت بسیار بالا می باشد. این تلویزیون از فناوری های نرخ تازه سازی متغیر FreeSync (VRR) و فناوری  G-  SYNC  برای کاهش تیکه تیکه شدن صفحه پشتیبانی می کند. زمان پاسخ دهی آنی و تأخیر ورودی کم نیز می تواند تصاویر را با سرعت بسیار زیاد نشان دهد. پنل OLED پیکسل ها را به صورت جداگانه خاموش می کند ، که نتیجه آن یک نسبت کنتراست بی نهایت و یکنواختی کامل رنگ سیاه است ، و این تلویزیون به یک گزینه مناسب برای تماشای فیلم در اتاق های تاریک تبدیل شده است. همچنین برای زمانی که می خواهید با تعداد زیادی از افراد خانواده و فامیل تلویزیون تماشا کنید دارای زاویه دید گسترده ای است. تلویزیون ال جی CX طیف گسترده ای از رنگ ها را برای محتوای HDR را نشان می دهد و دارای اوج روشنایی مناسب  HDR است.متاسفانه  مانند هر تلویزیون OLED ، خطر سوختن دائمی را وجود دارد ، اما انتظار می رود این مسئله برای کسانی که محتوای متنوعی را تماشا می کنند مشکلی ایجاد نکند.

گروه فنی میهن کالا همچنین LG 48 CX را به عنوان یک مانیتور آزمایش کرده است ، اما توجه داشته باشید که نتایج جداگانه بین بررسی تلویزیون و مانیتور به دلیل روش های مختلف تست ما ممکن است متفاوت باشد.

نمره کلی: 8.8

تلویزیون ال جی CX یک تلویزیون عالی برای اکثر تصاویر می باشد و می تواند تصاویر را با کیفیت بسایر زیاد نشان دهد. مانند هر تلویزیون OLED می تواند رنگ سیاه را با عمق بسیار زیاد نشان دهد و زمان پاسخ گویی بسیار سریع و تقریبا آنی دارد. همچنین از فناوری های FreeSync و G-SYNC برای کاهش تیکه تیکه شدن صفحه نمایشگر استفاده می کند و تصاویر بسیار روان نشان داده می شوند. متاسفانه خطر سوختن دائمی برای تلویزیون های OLED وجود دارد اما این مساله برای افرادی که محتوای متنوعی را نگاه می کنند دردسر ساز نخواهد بود. این تلویزیون برای تماشای نمایش در طول روز بسیار عالی است زیرا دارای عملکرد بازتابی برجسته و زاویه دید گسترده ای است.

مزایامعایب
1. نسبت کنتراست بی نهایت
2. زاویه دید گسترده
3. پشتیبانی از فناوری VRR
4. نمایش طیف گسترده ای از رنگ ها
1. خطر سوختن دائمی
2. فقط در اوج روشنایی HDR مناسب را نشان می دهد

فیلم : 9.3

تلویزیون ال جی CX برای تماشای فیلم فوق العاده است. با صفحه نمایش OLED تلویزیون ال جی CX می توانید رنگ سیاه کاملی را ببینید که برای تماشای فیلم در تاریکی شگفت آور است.  این تلویزیون محتوای 1080پیکسل  را به خوبی ارتقا می دهد ، همچنین می تواند نویز را از منابع 24پیکسل  مانند پخش کننده های Blu-ray حذف کند و تقریباً یک زمان پاسخ فوری دارد اما متأسفانه باعث می شود برخی مطالب دارای نویز باشند.

مزایامعایب
1. نسبت کنتراست بی نهایت
2. یکنواختی کامل رنگ سیاه و سفید
3. نویز را از منابع 24 پیکسل حذف می کند.
1. وجود نویز در تغییر فریم پایین

نمایش تلویزیونی: 8.2

تلویزیون ال جی CX برای نمایش های تلویزیونی عالی است و می تواند با کیفیت بالا محتوا را نشان دهد. قدرت انعکاس فوق العاده ای دارد اما به اندازه کافی روشن نمی شود که بتواند با تابش مسقیم نور خورشید مقابله کند. این تلویزیون زاویه دید گسترده ای دارد، برای زمانی که می خواهید نمایش مورد علاقه خود را با تمام اعضای خانواده تماشا کنید، مشکلی نخواهید داشت. همچنین ، محتوای 720پیکسل  را به خوبی ارتقا می دهد و بلندگوهای داخلی خوبی دارد. متأسفانه ، مانند همه تلویزیون های OLED ، خطر سوختن وجود دارد ، که زمانی مشکل ایجاد خواهد شد که نمایشگر روی آرم ثابتی باشد.

مزایامعایب
1. زاویه دید گسترده
2. بازتاب عالی
3. محتوای با وضوح پایین را به خوبی ارتقاء می دهد
1. به اندازه کافی روشن نمی شود تا با تابش
خیره کننده خورشید مقابله کند.

ورزش: 8.6

تلویزیون ال جی CX برای تماشای ورزش نیز بسیار عالی طراحی شده است و می تواند تصاویر ورزشی را بسیار روان نشان دهد و با کیفیت بسیار عالی آن ها در معرض دید قرار دهد. این تلویزیون دارای عملکرد بازتابی برجسته است و اوج روشنایی آن کاملا مناسب است. همچنین زاویه دید گسترده ای دارد ، برای تماشای بازی با گروهی از دوستان عالی است.  زمان پاسخ دهی آنی است که باعث می شود محتوای سریع حرکت روان داشته باشد و هیچ صحنه حساسی را از دست نخواهید و می توانید با خیال راحت به تماشای بازی مورد علاقه خود بپردازید.

مزایامعایب
1. زاویه دید گسترده
2. بازتاب عالی
3. محتوای با وضوح پایین را به خوبی ارتقاء می دهد
4. زمان پاسخ دهی فوری
1. به اندازه کافی روشن نمی شود تا با تابش
خیره کننده خورشید مقابله کند.

بازی های گرافیکی: 9.1

تلویزیون ال جی CX برای بازی های گرافیکی استثنایی عمل می کند. تاخیر ورودی در حالت «بازی» بسیار کم است ، زمان پاسخ دهی آنی دارد و از فناوری G-SYNC و FreeSync VRR برای کاهش تیکه تیکه شدن صفحه پشتیبانی می کند. متأسفانه ، منوهای ثابت در بازی های ویدیویی می توانند برای تلویزیون OLED مشکل ساز شوند ، زیرا این تلویزیون خطر سوختن دائمی را دارد. خوشبختانه ، این تلویزیون یک انتخاب عالی برای بازی در اتاق های تاریک است ، زیرا می تواند رنگ سیاه کامل را ایجاد کند. بنابراین می توانید بازی ها را با نهایت کیفیت در این تلویزیون اجرا کنید و لذت ببرید.

مزایامعایب
1. نسبت کنتراست بی نهایت
2. تاخیر ورودی کم
3. پشتیبانی از فناوری VRR
4. زمان پاسخ دهی فوری
1. خطر سوختن دائمی

فیلم های HDR: نمره 8.7

تلویزیون ال جی CX می تواند فیلم های HDR را با کیفیت بسیار بالا در نمایشگر خود نشان دهد.  LG CX OLED تقریباً تمام فضای رنگی DCI P3 را که در بیشتر محتوای HDR استفاده می شود ، پوشش می دهد و پوشش گسترده ای از Rec را دارد. رنگ سیاه کامل را ایجاد می کند و می تواند با عمق بالا آن ها را نشان دهد. این تلویزیون می تواند نویز ر ااز منابع حذف کند و زمان پاسخ گویی سریعی دارد. متاسفانه فقط در اوج روشنایی تصاویر HDR را با کیفیت بسیار بالا نشان می دهد و ممکن است در بعضی از موارد تصویر آنگونه که باید و شاید عالی نشان داده نشود.

مزایامعایب
1. نسبت کنتراست بی نهایت
2. یکنواختی کامل رنگ سیاه
3. نمایش طیف گسترده ای از رنگ ها
1. فقط در اوج روشنایی تصاویر HDR
را با کیفیت عالی نشان می دهد.

بازی های HDR: نمره 8.8

تلویزیون ال جی CX برای بازی های HDR نیز عالی می باشد و می تواند با کیفیت بسیار عالی این بازی ها ار پخش کند تا کاربر از بازی کردن لذت ببرد و در دل صحنه ها گم شود. این تلویزیون دارای تاخیر ورودی کم، زمان پاسخگویی سریع و از فناوری VRR پشتیبانی می کند. همچنین ، طیف رنگی بسیار گسترده ای در HDR را نمایش می دهد و نسبت کنتراست بی نهایت دارد. متأسفانه ، فقط  در اوج روشنایی HDR مناسب است ، زیرا نمی تواند رنگ های بسیار روشن را نمایش دهد.

مزایامعایب
1. نسبت کنتراست بی نهایت
2. تاخیر ورودی کم
3. پشتیبانی از فناوری VRR
4. نمایش طیف گسترده ای از رنگ ها
1. فقط در اوج روشنایی تصاویر HDR
را با کیفیت عالی نشان می دهد.
2. خطر سوختن دائمی

مانیتور: 8.6

تلویزیون ال جی CX  برای استفاده به عنوان مانیتور کامپیوتر بسیار عالی است. تأخیر ورودی کم است و زاویه دید بسیار گسترده ای دارد ، بنابراین اگر نزدیک تلویزیون بمانید ، تصویر دقیق باقی می ماند و کیفیت را از دست نخواهید داد. با این وجود خطر سوختن دائمی وجود دارد که می تواند در نمایشگرهای ایستا که فقط یک تصویر را برای مدت طولانی نشان می دهد، مشکل ساز شود.

مزایامعایب
1. زاویه دید گسترده
2. بازتاب عالی
3. زمان پاسخ فوری
4. تاخیر ورودی کم
1. فقط در اوج روشنایی تصاویر HDR
را با کیفیت عالی نشان می دهد.
2. خطر سوختن دائمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه رسمی اینستاگرام "میهن کالا" را دنبال کنید